call
  Masz pytania? zadzwoń - 692 306 184
Strona główna menu

Wentylatory łazienkowe – bardzo ważne

Prawidłowa wentylacja łazienki jest szczególnie ważna, ponieważ w pomieszczeniu tym gromadzi się najwięcej nieprzyjemnych zapachów oraz wilgoci, której nadmiar może być przyczyną pojawiania się grzybów i pleśni. Często chcąc wspomóc instalację wentylacyjną naturalną w łazience, decydujemy się na zastosowanie wentylatorów mechanicznych, które montowane są we wlocie do kanału wentylacyjnego.

Trzeba pamiętać, że stosowanie mechanicznej wentylacji wyciągowej jest zabronione, jeżeli w łazience mamy zainstalowany gazowy ogrzewacz wody lub inne urządzenie z otwartą komorą spalania i grawitacyjnym odprowadzeniem spalin (pobierający powietrze potrzebne do spalania bezpośrednio z pomieszczenia, w którym jest zamontowany). Włączony wentylator może zasysać spaliny z kanału spalinowego, co stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia i życia osoby przebywającej w łazience!

Stosowanie mechanicznej wentylacji wyciągowej (wentylatorów i okapów kuchennych) jest zabronione, również w kuchni wyposażonej w inne urządzenie gazowe z otwartą komorą spalania (np. kocioł gazowy CO, piecyk gazowy), urządzenia na paliwo stale, czy też płynne z grawitacyjnym odprowadzeniem spalin przewodem od urządzenia.